19 Haziran 2014 Perşembe

RİO 2Yine bir animasyon filmi ve yine bir sinema macerası daha.Geçtiğimiz 23 Nisan'da gün Yağız'ın günü dedim ve o günümü ona ayırdım.O gün yaptığımız diğer aktivitelerden ayrıca bahsedeceğim.Bugünkü konumuz yine o gün gittiğimiz Rio2 filmi.Animasyon filmlerini en az Yağız kadar ben de çok seviyorum ancak artık hep aynı konuların işlenmesi ve sonunun her filmde aynı bitmesi beni biraz rahatsız etmeye başladı doğrusu.Fİlme girdiğimde ana konusunu ve sonun tahmin etmek hiç hoşuma gitmiyor.

 Rio2'ye gelince yine üstte bahsettiğim üzere aynı konular etrafında dönen,kötü insanlardan kurtarılması gereken hayvan sürüleri ve yine onları kurtaran iyi insanlar.Konu çok farklı değil sadece karakterler değişmiş desem yeridir.
Ama her şeye rağmen biz yağız'la çok eğlendik,birlikte geçirdiğimiz günün tadını çıkardık.Filmin konusu:
  Linda ve Tulio tarafından koruma altına alındıktan sonra Rio de Janeiro şehrinde kusursuz ve mutlu bir yaşam süren Mavili, Harika ve üç yavrusunun yaşamları aldıkları yeni bir haberle değişecektir. Linda ve Tulio, Amazon ormanlarında yeni bir keşfe çıkmışlardır ve soyları tükenmek üzere olan mavi Makav kuşlarına ait yeni bir iz bulmuşlardır. Harika'ya göre yavruları karakterlerinin gereğince özgür ve vahşi yaşamlarına adapte olmayı öğrenmelidir ve bu nedenle olası sürülerini bulmak için Amazon'a keyifli be bir o kadar da tehlikeli bir maceraya atılırlar. Buradaki engin ormana ulaştıklarında, yeni bir dünya ile karşılaşan Mavili, ailesini kaybetme korkusuyla da yüzleşecek; ailenin geri kalanı da alışık olmadıkları bu vahşi hayatta kendilerini bekleyen her türlü değişikliğe uyum sağlamayı öğrenmek zorunda kalacaklardır. Öte yandan, Amazon Ormanı'nın beklenmedik bir insan tehlikesi tehdit etmektedir...
2011 yapımı Oscar'a da aday gösterilen animasyon film Rio'nun devam filmi olma özelliğini taşıyan Rio 2'nin de yönetmenliğini Carlos Saldanha üstleniyor. Tam aile animasyonu olan film, küçük seyircilere doğanın güzelliğini de vurguluyor.
(Alıntıdır)

Sağlıcakla kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder